niedziela, 26 sierpień 2012 11:10

Starszy mufti Rosji: Wszyscy Rosjanie popierają Syryjczyków...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

hayd  ECAG

Przewodniczący komitetu wykonawczego Rosyjskiego Stowarzyszenia Islamska Zgoda mufti Muhammedgali Khuzin powiedział, że wszyscy Rosjanie wspierają Syryjczyków w ich walce z USA i ekstremistami islamskimi, którzy popełniają zbrodnie przeciwko Syrii i jej mieszkańcom.

W oświadczeniu opublikowanym w piątek Khuzin, który niedawno odwiedził Syrię wraz z muftim Faridem Salmanem Haydarowem, Szefem Rady Ulemów (Uczelni) Rady rosyjskiego Stowarzyszenia Islamskiej Zgody podczas, którego spotkał się z syryjskim premierem dr Waelem Al-Halqi. W rozmowie wyraził on nadzieję, że Syria wyjdzie zwycięsko z obecnego kryzysu. Haydarow stwierdził również, że rosyjscy oraz syryjscy muzułmanie stoją zjednoczeni w obliczu ekstremizmu i że Syria jest domem prawdziwego islamu, a nie islamu wyprodukowanego przez okupację, jak wahabizm. Potwierdził także, że Syria i jej ludność zwyciężą, ponieważ bronią sprawiedliwości i stawiają czoła kolonialnym tendencjom państw zachodnich, które chcą zniszczyć cały region.

Haydarow dodał również, że syryjski minister informacji Omran al-Zoubi spotkał się z rosyjską delegacją by promować media, które, jego zdaniem, uczciwie przedstawiają obraz sytuacji, w odróżnieniu od propagandowej kampanii kłamstw mediów będących pod wpływem Zachodu.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://abna.ir/data.asp?lang=3&id=339300
Fot. Abna.ir
Czytany 6171 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04