czwartek, 10 październik 2013 08:41

Sabotaż walutowy w Syrii?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

syrian_pounds  ECAG

Syryjski portal Thawra, powołując się na Centralny Bank Syrii (CBS), informuje o wprowadzaniu na dużą skalę fałszywych banknotów, funtów syryjskich, które mogą dodatkowo wpłynąć na destabilizację ekonomiki kraju. 

Według głównej syryjskiej instytucji monetarnej wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów jest obliczone na podważenie zaufania Syryjczyków do narodowej waluty i wzrostu przestępczości.

CBS opublikował w gazecie Al-Watan ostrzeżenie, skierowane do wszystkich syryjskich obywateli i organizacji, o pojawieniu się w jednym z miast na wschodzie kraju urządzeń służących do drukowania fałszywych banknotów wszystkich nominałów. Wśród nich mają znajdować się banknoty tysiącfuntowe.

Fałszywe banknoty mają charakteryzować się nieobecnością znaku wodnego na podobiźnie Hafeza Al-Assada, który ujawnia się podczas podświetlenia. Odpowiednim służbom miano polecić zapobieżenie dalszym próbom fałszowania i wprowadzania fałszywych banknotów do obiegu.

CBS zwrócił się z prośbą o zwracanie uwagi na prawidłowe znaki na banknotach podczas wszelkich operacji finansowych. Wszystkie banki i organizacje finansowe zobowiązane są do przekazywania fałszywych banknotów odpowiednim instytucjom zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Fot. www.alarabiya.net
Źródło: http://www.thawraonline.sy/index.php/money-and-banks-list/26300----------1000-----

Czytany 2953 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04