wtorek, 24 styczeń 2012 09:23

Rosyjski Związek Literatów odznaczył prezydenta al-Asada

Oceń ten artykuł
(1 głos)

al_asad_02  ECAG

Rosyjski Związek Literatów przyznał syryjskiemu prezydentowi Baszarowi al-Asadowi nagrodę za wytrwałość w odpieraniu globalnej hegemonii. Do organizacji należy blisko 7,5 tys. pisarzy rosyjskich.

Przewodniczący Związku Walery Ganiczew stwierdził: „Postanowiliśmy przyznać tę nagrodę prezydentowi al-Asadowi za jego niezłomność w opieraniu się hegemonii Zachodu, oraz próbom narzucenia dyktatu narodowi syryjskiemu.” Ganiczew podkreślił także, że: „kilkukrotnie odwiedziliśmy syryjskie miasta Damaszek, Aleppo, Homs i Lattakia, gdzie spotykaliśmy się z ludźmi kultury, którzy podkreślali, że Syria stanowi przykład możliwości pokojowego współistnienia i przyjaźni między różnymi punktami widzenia, potwierdzano również odrzucenie wszelkich prób mających na celu zmianę tej delikatnej struktury". Na koniec dodał, że w imieniu Związku "Życzymy sukcesów prezydentowi al-Asadowi w rozwiązywaniu aktualnego kryzysu i wierzymy w ten sukces.” 

Ze swojej strony syryjski ambasador w Moskwie Riad Haddad, wyraził wdzięczność Syrii dla narodu rosyjskiego i jego przywódców za wsparcie dla syryjskiego narodu.

Źródła:

http://rt.com/art-and-culture/news/russian-writers-award-assad-397/
http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?fromval=1&cid=23&frid=23&eid=42949

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.

Czytany 2895 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04