niedziela, 16 grudzień 2012 11:37

Reportaż na temat obecnej sytuacji w syryjskim Daraja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

daraja  ECAG

Reporter agencji Anna News Marat Musin jest jednym z niewielu, obok reporterki Vesti.ru Anastazji Popwej, dziennikarzy, kręcących dokumentalne sceny bezpośrednio z pola walki w Syrii. Tym razem reportaż M. Musina dotyczy sytuacji w targanej od miesięcy ciężkimi walkami, położonej na przedmieściach syryjskiej stolicy miejscowości Daraja (70 tys. mieszkańców).

Po powrocie z Daraji Marat napisał: „Właśnie wróciliśmy z linii frontu w Daraja, na przedmieściach Damaszku. Obecnie uzbrojone gangi nie idą do przodu ale są raczej likwidowane. Dziury są szybko łatane. Na ulicach widać ciała kilkudziesięciu bojowników Al-Kaidy. Stosunek między zabitymi zagranicznymi najemnikami i syryjskimi zdrajcami wynosi dziesięć do jednego”.

Operator filmowy Dmitrij Yershov dodaje: "Wśród ofiar są ludzie z Libii, Libanu, Arabii Saudyjskiej, a nawet z Australii. W Daraja znaleziono mnóstwo pieniędzy w walutach Arabii Saudyjskiej i Libii. Rebelianci pozostawili po sobie ogromne zniszczenia i duże ilości amunicji".

Polecamy reportaż, do którego bezpośredni link znajduje się TUTAJ.

Źródła: http://apxwn.blogspot.de/2012/12/daraya-aktuell.html
Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.

 

Czytany 5932 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04