×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 01 marzec 2013 06:01

Protesty syryjskich mieszkańców Kanady

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

syr_kanad  ECAG

Mieszkająca w Kanadzie syryjska społeczność regularnie wyraża na ulicach protesty wobec kanadyjskiego rządu i mediów „za poparcie dla terrorystycznych gangów, które permanentnie niszczą ich kraj” – informuje Press TV. 

Wspólnota syryjskich mieszkańców Kanady w sposób radykalny krytykuje kanadyjskie władze. Rząd premiera Stephena Harpera oskarżany jest o „lekceważenie syryjskiej suwerenności, branie udziału w konflikcie celem przypodobania się wpływowemu w Kanadzie syjonistycznemu lobby, które dąży do destabilizacji i bałkanizacja państw, takich jak Syria, która jest wyzwaniem dla izraelskiej hegemonii w regionie”. Praktycznie we wszystkich protestach organizowanych przez Syryjczyków pada argument o wrogim nastawieniu Izraela do Syrii.

Demonstranci poparli dążenia do pokojowego uregulowania konfliktu przez rząd prezydenta Bashara al-Assada, zarzucając Zachodowi jego eskalowanie. Oskarżyli również kanadyjskie media o fałszywe przedstawianie Kanadyjczykom faktów nt sytuacji w Syrii.

Press TV przypomina, że tylko w zeszłym tygodniu Niezależna Komisja ustanowiona przez oenzetowską Radę Praw Człowieka wydała 131-stronicowy raport, który oskarżył popieranych przez Zachód antyrządowych powstańców o popełnienie zbrodni wojennych w Syrii. W obliczu tego raportu kuriozalnym wydaje się stwierdzenie ministra spraw zagranicznych Kanady, że „kanadyjska polityka zagraniczna motywowana jest kwestiami praw człowieka”.

Źródło: http://www.presstv.ir/detail/2013/02/25/290764/syrian-expats-oppose-harper-governments-syrian-policy/

Czytany 4123 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04