poniedziałek, 09 styczeń 2012 18:40

Program Syria 2012 - wyjazd analityczno-studyjny

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

flagi_syria geopolityka  ECAG

W dniu 08.01.2012 rozpoczęła w Syrii swoją misję analityczno-studyjną grupa ekspertów Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Zainteresowanie badaniami sytuacji w tym kraju, które doprowadziło do zorganizowania misji, wynika  przede wszystkim  z deficytu wiedzy analitycznej tego coraz bardziej niebezpiecznego rejonu świata.

Misja, będąca zasadniczą częścią programu Syria 2012, ma dać odpowiedź na dwa podstawowe zagadnienia analityczne:

1) zbadać stopień internacjonalizacji sytuacji w Syrii, dowiedzieć sie jakim ośrodkom siły zależy na wpływie na tą sytuację, jakie grupy społeczno-polityczne w Syrii są obiektem instrumentalnego eksploatowania przez te siły;

2) zbadać sytuację humanitarną, stosunków między obecnymi władzami, a syryjskim społeczeństwem ze szczególnym uwzględnieniem całej złożoności religijnej, etnicznej i politycznej syryjskiego społeczeństwa. Obserwacje te pozwolą na szczegółowe relacjonowanie sytuacji w Syrii bez opierania się o przekazy światowych mediów głównego nurtu.

Misja ECAG w Syrii zaplanowana ma trwać ponad tydzień i obejmować najbardziej zapalne punkty w kraju. Zapraszamy do czytelników do odwiedzania portalu i zapoznawania się z codziennymi raportami.

Tekst powstał w ramach programu analitycznego Syria 2012.

Czytany 3415 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04