ECAG

ECAG

W siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód odbyła się 28 września prezentacja najnowszej książki opracowanej pod redakcją naukową dr Mateusza Piskorskiego pt.: „Wybór wystąpień i wywiadów ministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa”.

ECAG

Prezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych dr Marcin Domagała wziął udział w X Kongresie Polskich Mediów w Ziemi Świętej, który odbywał się w dniach 18–25 sierpnia. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Polskich Mediów przy współudziale Arab Hotel Association oraz Biura Podróży Jerusalem T&T i Palestyńskiego Ministerstwa Turystyki i Starożytności.

ECAG

Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych Konrad Rękas uczestniczy w konferencji międzynarodowej „Etnonacjonalizm – zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego", która odbywa się w litewskiej Kłajpedzie. Udział w niej biorą przedstawiciele organizacji ochrony praw człowieka, środowisk antynazistowskich i kombatanckich z Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i Tadżykistanu.

ECAG: Dr Gracjan Cimek dla Racjonalista.tv

środa, 26 sierpień 2015 08:45

ECAG

Ekspert Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych dr Gracjan Cimek wziął udział w IV Międzynarodowym Kongresie Religioznawczym, reprezentując swoją macierzystą uczelnię – Akademię Marynarki Wojennej. W tych ramach udzielił obszernego wywiadu Radosławowi S. Czarneckiemu z  telewizji internetowej Racjonalista.tv odpowiadając szeroko na pytanie na pytanie dokąd zmierza współczesny świat. Pełny zapis wywiadu znajduje się TUTAJ.

Centrum im. Adama Smitha nowym partnerem ECAG

czwartek, 25 czerwiec 2015 07:10

ECAG

Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych nawiązało współpracę z Centrum im. Adama Smitha. Celem kooperacji będzie wymiana myśli eksperckiej i informacji o organizowanych przedsięwzięciach w zakresie konferencji, debat i pozostałych inicjatyw. 

ECAG

Przedstawiamy kolejną książkę wydaną nakładem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych – tym razem poświęconą dziejom XX w. To już czwarta książka historyczna wydana przez ECAG. Tym razem ważny debiutujący u nas autor – Bartosz Bekier przedstwia powstanie, rozkwit i upadek ruchu ludackiego na Słowacji w czasie II wojny światowej. To jedno z nielicznych w Polsce opracowań w tym zakresie, dodatkowo napisane w sposób zajmujący, odkrywający mało znane fakty w tym niewtpliwie ciekawym i mało poruszanym temacie.

ECAG

Portal Prisonplanet.pl wyemitował film, którego główną treścią jest zapis rozmowy z ekpertem ECAG dr Mateuszem Piskorskim. To omówienie opracowanych w latach dziewięćdziesiątych amerykańskich strategii podboju całego kontynentu azjatyckiego, utrzymania kontroli nad Europą oraz zdominowania i dekompozycji Chin i Rosji jako głównych, potencjalnych rywali Stanów Zjednoczonych. Zdaniem analityka ten pomijany w mediach głównego nurtu kontekst, w który wpisane są trwające od wielu lat wojny i kolorowe rewolucje w Afryce Północnej, Azji i na Bliskim Wschodzie jest niezbędny dla zrozumienia tego co obecnie rozgrywa się na Ukrainie.

Cały materiał dostępny jest na portalu YouTube TUTAJ.

ECAG

30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie (sala F. 201) odbędzie się prezentacja pracy zbiorowej pt. "Czas EuroMajdanu" pod redakcją Roberta Potockiego, Marcina Domagały i Doroty Miłoszewskiej.

W czasie spotkanie będzie możliwość rozmowy z niektórymi autorami i redaktorami tej pracy. Zostaną przedstawione również najważniejsze założenia badawcze programu EuroMajdan 2013–2014, w ramach którego powstała niniejsza pozycja oraz wyniki dotychczas przeprowadzonych badań w omawianym temacie. Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

ECAG

7 lutego br. prezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych dr Marcin Domagała wraz z sekretarzem generalnym stowarzyszenia dr Mateuszem Piskorskim podpisali porozumienie o współpracy z Agencją Informacyjną Newsbalt z Kaliningradu, reprezentowaną przez Andrieja Wypołzowa.

Umowa zakłada rozszerzenie dotychczasowej współpracy o nowe zakresy, jak również zwiększenie wzajemnej obecności w prowadzonych mediach dzięki wzajemnej prezentacji własnych opinii i komentarzy w kluczowych sprawach, dotyczących obszaru Europy Środkowej.

ECAG

7 lutego 2015 r. (sobota) o godz. 16.00 Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych i Komitet Ukraiński zapraszają na otwarte spotkanie z ekspertem ECAG Jackiem C. Kamińskim, który w ostatnich tygodniach przebywał na misji obserwacyjnej w rejonie objętym powstaniem w Noworosji.

Na spotkaniu zostanie wygłoszona krótka prelekcja, połączona z prezentacją materiałów pozyskanych podczas misji. Na koniec został przewidziany czas na dyskusję. 

Miejsce spotkania: Warszawa ul. Marszałkowska 115 lok. 350.

ZAPRASZAMY!

Strona 1 z 53