sobota, 18 sierpień 2012 09:26

'Monarchowie u siebie niepopularni mówią o reformach w Syrii' - M. Ahmadineżad

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ahmadinejad


  ECAG

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad powiedział o swoim zaskoczeniu podczas ostatniego szczytu przywódców Organizacji Współpracy Islamskiej w Arabii Saudyjskiej, na którym monarchowie niektórych państw Zatoki Perskiej mówili o potrzebie reform w Syrii w tym samym czasie, w którym ich własne rządy są niezwykle niepopularne.

„Byłem zaskoczony, gdy monarchowie niektórych krajów wypowiadali się przeciwko Syrii, kiedy większość ich własnych narodów nie chcę ich rządów.” – podkreślała głowa irańskiego państwa. M. Ahmadineżad skomentował również spotkanie ze swoim tureckim odpowiednikiem Abdullahem Gulem, które miało miejsce na wspomnianym szczycie w Mekce. Podkreślając nieuchronność reform irański prezydent dodał: „Jestem oczywiście ich zwolennikiem, czekam również z niecierpliwością, kiedy te reformy dotrą do innych krajów w regionie.”.

M. Ahmadineżad zauważył również, że morderstwa i wojna nie mogą być użyte do osiągnięcia reform. Dodał, że wszystkie narody pragną sprawiedliwości, wolności i szacunku, a „nikt nie może wygrać przy użyciu siły”. Rząd, który dochodzi do władzy przy użyciu siły, na pewno nie będzie niezależny. Głowa irańskiego państwa powtórzyła, że Islamska Republika gotowa jest zrobić wszystko co w jej mocy by ustalić sprawiedliwe, i pokojowe warunki w Syrii „tak by ludzie nie byli dłużej zabijani, a sytuacja nie ulegała dalszej komplikacji.”

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Na podst.: http://www.presstv.ir/detail/2012/08/16/256519/unpopular-kings-talk-of-reform-in-syria/
Czytany 5535 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04