Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 czerwiec 2012 15:10

Czesi wbrew trendowi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czech_flag_Wavy  ECAG

Wiceminister spraw zagranicznych Czech Jiří Schneider oświadczył, że jego kraj nie zamierza iść za przykładem niektórych krajów zachodnich, zamykających placówki dyplomatyczne Syryjskiej Republiki Arabskiej na swoim terytorium. Taka decyzja została zdaniem dyplomaty podjęta ze względu na brak dokładnej wiedzy na temat sytuacji w Syrii.

Sytuacja taka powoduje, zdaniem wiceszefa czeskiej dyplomacji, potrzebę utrzymania kontaktów celem bezpośredniego otrzymywania informacji z miejsca wydarzeń bez opierania się na interpretacji światowych środków masowej komunikacji.

Schneider przypomniał również, że w Syrii mieszkają obywatele Czech, a w skład misji ONZ w tym kraju wchodzi 3 czeskich przedstawicieli. Wiceminister podkreślił, że Czechy i Syrię łączą tradycyjnie przyjazne stosunki, wskazał również na fakt, że szeregi syryjskiej opozycji nie są zjednoczone.

W kwestii stanowiska Rosji wobec Syrii, przedstawiciel czeskiego MSZ powiedział, że Rosyjska Federacja nie dopuści na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ do przyjęcia rezolucji dopuszczającej wojskową interwencję w Syrii.

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Syria 2012.
Źródło: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/cesko-se-k-iniciative-vyhostovani-syrskych-diplomatu-nepripoji--1066268

Czytany 3819 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04