sobota, 14 wrzesień 2013 10:35

Australijczyk dokonał samobójczego ataku w syryjskim Deir al Zor

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

syria_Del_al_zor  ECAG

Jak podaje portal The Australian, obywatel Australii miał dokonać we wschodniej Syrii samobójczego zamachu bombowego przy pomocy wypełnionej materiałem wybuchowym ciężarówki. Ponoć 70% Australijczyków walczących w szeregach rebeliantów jest znanych organom przeznaczonym do walki z terroryzmem. 

Jednak byłby to pierwszy tego typu atak z wykorzystaniem zamachowca samobójcy, dokonany przez obywatela Australii. Urzędnicy do spraw przeciwdziałania terroryzmowi w Canberze badali doniesienia na temat zamachu dokonanego przez człowieka o imieniu „Abu Asma”, który zginął w samobójczym ataku w Deir al-Zor – mieście we wschodniej Syrii.

Atak nie mógł zostać oficjalnie potwierdzony. Jednak Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka będące "tubą propagandową" syryjskiej opozycji zbrojnej, zamieściło w Internecie następujący komentarz: „Regularne oddziały wojska ścierają się wciąż z Frontem Al-Nusra i kilkoma frakcjami rebeliantów w okolicach lotniska wojskowego w Deir al-Zor, gdzie zamachowiec samobójca z Frontu Al-Nusra, Australijczyk Abu Asma wysadził się w powietrze w ciężarówce niedaleko szkoły w mieście al-Mre'iya, w którym skupione są regularne siły, i które leży w pobliżu lotniska wojskowego Deir al-Zor”. 

Tekst został opublikowany w ramach w ramach programu analitycznego Wojna w Syrii.
Źródło: http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/foreign-affairs/aussie-in-syrian-suicide-attack-as-fears-mount-over-terror-training/story-fn59nm2j-1226718080864
Ilustr.: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Syria_location_map.svg
Czytany 4285 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04