piątek, 13 lipiec 2012 14:53

Atak na Iran jest to kwestia egzystencji!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Jsawers Info ECAG

Agenci MI6 ostrzegają, że Iran z powrotem chce uzyskać broń atomową w przeciągu co najmniej sześciu lat. Zdaniem szefa Secret Intelligence Service Teheran zdobędzie ją jednak do 2014 roku – jak podaje Belfast Telegraph. W związku z tym USA i Izrael staną w obliczu trudnej decyzji, czy rozpocząć kampanie militarną na Bliskim Wschodzie, powiedział sir John Sawers.

Przemawiając do wyższych urzędników państwowych w Londynie, szef MI6 dał jasno do zrozumienia, że nie wierzy zapewnieniom Iranu, że jego program nuklearny jest przeznaczony wyłącznie dla celów cywilnych. "Irańczycy zdecydowanie schodzą na drogę do opanowania wszystkich aspektów broni jądrowej i wszystkich technologii, których potrzebują" – powiedział Sawers. "Jest równoznacznie i oczywiste, że Izrael i Stany Zjednoczone staną w obliczu ogromnych zagrożeń, jeśli Iran stałby się państwem z bronią atomową”.

Szef brytyjskiej agencji wywiadowczej ujawnił także, że MI6 ma za zadanie "uruchomić serię operacji w celu zapewnienia, że sankcje wprowadzone na arenie międzynarodowej są realizowane, a my zrobimy wszystko na Bliskim Wschodzie, aby spowolnić pozostałe problemy”. Bez tajnych działań wywiadowczych "mielibyśmy Iran z bronią jądrową już w 2008 roku, a tak uzyskaliśmy dwa lata w 2012 roku" – podkreślał urzędnik.

Powiedział też, że MI6 ma obowiązek "opóźnienia tej okropnej chwili, kiedy politycy mogą podjąć decyzję pomiędzy zaakceptowaniem posiadania broni jądrowej przez Iran lub uderzenia militarnego wobec Iranu". Kiedy ten moment nadszedł, ocenił: "Myślę, że to będzie bardzo trudne dla każdego premiera Izraela lub prezydenta Stanów Zjednoczonych zaakceptowanie Iranu w posiadaniu broni atomowej". Na koniec dodał, że czuje się "dumny z faktu, że w ciągu ostatnich 10 lat, w tylu miejscach pracy, byłem zaangażowany w problemy o skali globalnej, i czuję, że ja jako osoba fizyczna, miałem wpływ w bieg wydarzeń.".

Żródło: http://www.panarmenian.net

Czytany 6072 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04