×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

niedziela, 16 wrzesień 2012 13:21

Turcja popiera członkostwo Bośni i Hercegowiny w UE i NATO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

erdogan


  Info ECAG

Podczas wizyty w Sarajewie turecki premier Recep Tayyip Erdoğan wyraził swoje poparcie dla członkostwa Bośni i Hercegowiny w UE i NATO, jako niezbędnego czynnika dla utrzymania integralności terytorialnej tego kraju.

Podczas swojej dwudniowej wizyty w Sarajewie, turecki premier Erdoğan stwierdził, że Bośnia i Hercegowina powinna przystąpić do Unii Europejskiej jeszcze przed Turcją. Wyraził jednocześnie ubolewanie, że kraj ten jako jedno z ostatnich państw europejskich nie zostało do tej pory zaproszone do członkostwa w UE. Premier Erdoğan wyraził swoje pełne poparcie dla tej inicjatywy, wskazując również na potrzebę włączenia Bośni i Hercegowiny w poczet członków Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jego zdaniem przyczyni się to do wzmocnienia integralności tego państwa, co z kolei ułatwi krajowym władzom dalsze reformy.

Podczas spotkania ze studentami na Uniwersytecie Sarajewskim, premier Erdoğan podkreślił również potrzebę zwiększenia wskaźnika liczby urodzeń w tym kraju. Jego zdaniem nie można budować silnej gospodarki bez kapitału młodych, dynamicznych ludzi, którzy stanowią podstawę systemu ekonomicznego państwa. Wskazał tym samym na problem jaki w tym względzie istnieje w państwach zachodnich.

Na podstawie: http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/Регион/1174404/Ердоганова+визија+Босне.html
Fot. Wikipedia
Czytany 4203 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04