×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

wtorek, 02 kwiecień 2013 09:27

Czynownicy w Rosji aż do 70-tki

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

instrukcja  Info ECAG

W Rosji weszła w życie ustawa federalna o granicy wieku emerytalnego w służbie cywilnej. Dzięki niej rosyjscy urzędnicy będą pracować do leciwego wieku 70 lat.

Nowelizacja zmieniła art. 251 ustawy federalnej z dnia 27 lipca 2004 r. „O Państwowej Służbie Cywilnej Federacji Rosyjskiej”. Przejście w stan spoczynku odbywa się za zgodą zainteresowanego i może zostać przesunięte z nieprzekraczalnej dotąd granicy 65 lat o dalsze pięciolecie. Dotyczy to tak stanowisk kierowniczych, mianowanych urzędników, jak i doradców (asystentów). Celem regulacji ma być „zatrzymanie w Federalnej Służbie Cywilnej wykwalifikowanych i doświadczonych urzędników, zwłaszcza należących do kadry zarządzającej” – głosiło uzasadnienie służby prasowej Kremla.

Podjęta jeszcze w grudniu przez parlament, a zatwierdzona w styczniu nowelizacja jest traktowana jako ukłon prezydenta Władimira Putina wobec starego aparatu urzędniczego, zagrożonego zwłaszcza przez „technokratów” premiera Dmitrija Miedwiediewa, już oczekujących na naturalną, pokoleniową eliminację rywali. Wprowadzając większą elastyczność utrzymywania urzędników w służbie – prezydent zyskuje też większą możliwość sterowania tempem rozwoju karier czynowników, co wobec mocno zbiurokratyzowanego systemu władzy w Rosji – jest kluczem do efektywnego zarządzania.

(karo)

Czytany 5536 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04