×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

czwartek, 04 październik 2012 08:25

Sułtan Omanu: Chcemy rozszerzyć współpracę z Iranem! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kabus_bin_Said

  Info ECAG

Przemawiając w środę na spotkaniu z odchodzącym ambasadorem Iranu Muscatem Hosseinim Noushabadim sułtan Omanu Kabus ibn-Said, podkreślił, że istniejące możliwości obu krajów powinny być wykorzystane do rozszerzenia dwustronnych więzi.

Sułtan Kabus również opisał stosunki Iranu z Omanem jako "odwieczne i ważne" i stwierdził, że dalsza współpraca zapewni interesy obu krajów. Ze swojej strony irański dyplomata, odwołał się do odwiecznych stosunków między Iranem i Omanem oraz podobieństw religijnych (islam), dodając, że rozwój więzi obu krajów wynika z determinacji przywódców obu państw. Podkreślił także konieczność wykorzystania wszystkich istniejących możliwości dla rozwoju stosunków między Iranem i Omanem.

Iran i Oman rozszerzyły współpracę w różnych dziedzinach, takich jak gospodarka i bezpieczeństwo, od momentu, kiedy prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad objął urząd w 2005 roku.

W ostatnim miesiącu, wyżsi urzędnicy obu państw na spotkaniu w Teheranie omówili możliwości dla dalszego rozwoju współpracy i położyli nacisk na sfinalizowanie i realizację umów już podpisanych przez obydwa państwa.

Irański minister pracy i opieki społecznej Abdolreza Sheikholeslami spotkał się równocześnie z wizytującym Teheran omańskim ministrem handlu i przemysłu Alim bin Masudem bin Alim al-Sunaidim. Na spotkaniu, dwóch ministrów podkreślono sfinalizowanie umów już zawartych między dwoma rządami i omówiono kwestię pracy i możliwości znalezienia pracy wśród obu państw.

Czytany 5418 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04