libya8  Info ECAG

Islamscy bojownicy z Misraty, razem z częścią libijskiej armii i „brygadami rewolucyjnymi” udają się do znajdującego się 640 km od Trypolisu miasta Sabha. Dochodzi tam do coraz intensywniejszych starć między miejscowymi „rewolucjonistami” (przeważnie Arabami) i „kaddafistami”.

Po ataku Berberów na parlament Libii

wtorek, 20 sierpień 2013 09:55

Berberowi  Info ECAG

Pomimo upływu tygodnia – wciąż nie ustalono wszystkich okoliczności wtorkowego (13 lipca) ataku Berberów na libijski parlament. Nikt nie zginął, zdemolowano jednak biura deputowanych i – wg danych oficjalnych – zabrano część znajdujących się tam dokumentów.

ONZ zaniepokojona sytuacją w Libii

czwartek, 31 styczeń 2013 07:58

un-meeting  Info ECAG

Liczba uzbrojonych osób związanych z tzw. strażą rewolucyjną lub inaczej mówiąc milicjami powstałymi w trakcie rewolucji przeciwko rządom Muammara Kaddafiego sięga podobno 200 tys. ONZ obawia się, że konflikt w Mali może wyglądać podobnie jak ten zakończony w Libii, która wciąż odczuwa skutki wojny domowej. 

FAST_Company_logo  Info ECAG

Pentagon wysłał zespół 50 elitarnych amerykańskich żołnierzy, aby wzmocnić bezpieczeństwo amerykańskich pracowników w Libii – podaje Christian Science Monitor w swoim sprawozdaniu. Departament Obrony jest „gotowy do reagowania" w działaniach militarnych zarządzonych przez prezydenta – powiedział wysoki urzędnik administracji, podczas niedawnego briefingu z dziennikarzami.