×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 28 grudzień 2012 08:24

Członek libańskiego parlamentu kierował przemytem broni do Syrii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

sakr  ECAG

Libański dziennik Al-Akhbar i kanał telewizyjny OTV opublikowały nagrania, które ujawniają związki członka libańskiego parlamentu Okaba Sakra w procederze przemytu broni na ogromną skalę do Syrii. Deputowany, który wcześniej wielokrotnie zaprzeczał, by brał udział w procederze transportu broni, wobec jednoznacznie obciążających go dowodów przyznał się do winy.

W oświadczeniu dla prasy, stwierdził, że jest "dumny z tego, co zrobił". Okab Sakr jest jednym z trzech szyickich członków libijskiego parlamentu, którzy są członkami Sojuszu 14 marca – prosaudyjskiej i prozachodniej koalicji, zorganizowanej wokół osoby byłego premiera Libanu w latach 2009–2011 Saada Haririego. 

Sakr jest dziennikarzem, był zastępcą redaktora naczelnego gazety Al-Balad, a także założycielem najważniejszej strony internetowej libańskiej opozycji NowLebanon.com. Jego działalność była regularnie opisywana przez syryjską prasę, która wielokrotnie oskarżała go o organizację przemytu broni dla najemników walczących w Syrii i wspieranych przez NATO i Radę Współpracy Państw Zatoki Perskiej.

Na podst.:  http://www.voltairenet.org/article176930.html

Czytany 3980 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04