×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

środa, 31 październik 2012 15:59

Sankcje odnośnie irańskiej energetyki są nieskuteczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

power


  Info ECAG

Irański wiceminister minister energetyki Ali Zabihi zbagatelizował sankcje nałożone przez Zachód wobec Iranu, w szczególności na sektor energetyczny i ocenił je jako nieskuteczne.

A. Zabihi powiedział, że Iran nadal prowadzi wymianę towarów i utrzymuje więzi handlowe z różnymi państwami na całym świecie. Podkreślił też, że tendencja ta oznacza nieskuteczność zachodnich sankcji wobec Iranu, szczególnie w energetyce.

Irański oficjel podkreślił, że Iran prowadzi określone przemysłowe projekty energetyczne w obcych krajach i są one z powodzeniem realizowane oraz z tego tytułu nie wynikają z tego żadne komplikacje. Islamska Republika produkuje wystarczającą ilość energii elektrycznej na domowy użytek, oraz eksportuje energii elektryczną do Armenii, Pakistanu, Turkmenistanu, Turcji, Azerbejdżanu, Nachiczewanu, Iraku i Afganistanu.

Iran wyeksportował ok. 8,6 miliardów kilowatogodzin energii elektrycznej w ciągu ostatniego roku, co wskazuje na 29% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. W ostatnim dziesięcioleciu Iran poczynił ogromny skok technologiczny w różnych dziedzinach nauki i techniki, niezależnie od zachodnich sankcji.

Zachodnie sankcje faktycznie skłoniły Iran do samowystarczalności w wielu dziedzinach.

Na podst. http://english.farsnews.com

Czytany 4185 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04