Info ECAG: Gruzja zapłaci za radziecki ateizm

poniedziałek, 17 luty 2014 06:05

tblisi3  Info ECAG

Rząd Irakliego Garibaszwiliego planuje uregulować stosunki na linii państwo-związki wyznaniowe. W tym celu powołana została wyodrębniona agencja rządowa.

Gruzja patrzy na Wschód

piątek, 13 wrzesień 2013 12:06

Saakashvili-Ivanishviligeopolityka  Info ECAG

Wypowiedź premiera Bidziny Iwaniszwilego, w której wyraził on zrozumienie dla decyzji władz Armenii o przystąpieniu do Unii Celnej oraz podkreślił, że nie jest to też ścieżka zamknięta dla Gruzji – wzbudziła wściekłość prezydenta Micheila Saakaszwilego.

Gruzja: do NATO, ale bez gorączki

poniedziałek, 26 sierpień 2013 09:13

geor_usa  Info ECAG

Wizyta ministra obrony Gruzji Iraklija Alasanii w USA przyniosła podtrzymanie atlantyckiego kursu Tbilisi – ale jednocześnie rozczarowała wszystkich liczących na wzrost anty-rosyjskiej atmosfery zarówno w samym państwie gruzińskim, jak i wśród jego zachodnich sojuszników. 

Korupcja u Saakaszwilego

czwartek, 23 maj 2013 08:35

vano-merabishvili  Info ECAG

Zatrzymanie za korupcję dwóch czołowych polityków obozu proprezydenckiego w Gruzji, ekspremiera Vano Merabiszwilego oraz gubernatora Kachetii Zuraba Cziaberaszwilego to potężny cios w Zjednoczony Ruch Narodowy i dowód na to, że gabinet Bidziny Iwaniszwilego nie cofnie się przed rozliczaniem nawet najwyżej postawionych poprzedników. 

Gruzja zakaże aborcji?

piątek, 10 maj 2013 09:03

Ilya_IIInfo ECAG

W kazaniu wielkanocnym 5 maja arcybiskup Mcchety-Tbilisi i katolikos-patriarcha całej Gruzji Eliasz II wezwał władze państwowe do wprowadzenie całkowitej ochrony życia nienarodzonych. Rząd Bidziny Iwaniszwilego zachowuje ostrożność, jednak nie mówi „Nie” postulatom prawosławnych.

Gruzja destabilizowała sytuację w Rosji?

poniedziałek, 18 luty 2013 08:11

targamadze  Info ECAG

Gruziński polityk Giwi Targamadze, były szef komisji ds. obrony i bezpieczeństwa gruzińskiego parlamentu, został uznany za głównego inspiratora zeszłorocznych zamieszek antyprezydenckich w Rosji. Tymczasem sytuacja w samej Gruzji staje się coraz bardziej napięta, a na jaw wychodzą kolejne nieczyste sprawy ekipy M. Saakaszwilego. Aktywizuje się także opozycja wobec rządu premiera B. Iwaniszwilego. 

saakashvili  Info ECAG

Ponad milion Gruzinów podpisało już wniosek o dymisję prezydenta Micheila Saakaszwilego. Przedstawiciele opozycji ustawili przed pałacem prezydenckim licznik pokazujący rosnące poparcie dla tej inicjatywy.

Gruziński spór o amnestię

środa, 02 styczeń 2013 08:36

fence_3  Info ECAG

Gruziński prezydent Micheil Saakaszwili zawetował ustawę o amnestii uchwaloną przez gruziński parlament. Jednak jego sprzeciw został odrzucony przez deputowanych.

Gorący 2013 r. dla Gruzji

poniedziałek, 24 grudzień 2012 08:48

Kliczko_Saakaszwili2  Info ECAG

Najwcześniej za dwa miesiące może dojść do spotkania premiera Bidziny Iwaniszwili z prezydentem Władimirem Putinem i Dymitrem Miedwiediewem.

Normalizacja stosunków gruzińsko-rosyjskich

niedziela, 16 grudzień 2012 17:16

Ivanishvili  Info ECAG

Rosja i Gruzja zaczęły dialog zmierzający do przywrócenia stosunków dyplomatycznych między tymi krajami. Jak podało ministerstwo spraw zagranicznych Federacji – 14 grudnia w Szwajcarii doszło do spotkania wiceministra spraw zagranicznych Rosji Grigorija Karasina ze specjalnym przedstawicielem gruzińskiego premiera, Zurabem Abaszydze, podczas którego „wymieniono poglądy na temat możliwych sposobów normalizacji stosunków między Rosją i Gruzją w niektórych dziedzinach”

Strona 1 z 2