×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 18 styczeń 2013 13:22

Chiny podkreślają ważność fatwy ajatollaha Ali Chamenei przeciw broni nuklearnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chamenei_04  Info ECAG

Wyższy chiński dyplomata określił fatwę narzuconą przez najwyższego przywódcę Islamskiej Rewolucji ajatollaha Sejeda Ali Chamenei, opowiadającą przeciwko produkcji broni nuklearnej jako środek budowania zaufania w rozmowach pomiędzy Iranem a światowymi mocarstwami. 

Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Hong Lei powiedział w środę, że Chiny przywiązują szczególną wagę do kwestii irańskich działań zmierzających do rejestracji fatwy Najwyższego Przywódcy, jako dokumentu o charakterze międzynarodowym.

“Chiny z zadowoleniem przyjmują stanowisko Iranu. Iran jest stroną Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej. Mamy nadzieję, że odpowiednie strony mogą wzmacniać dialog i współpracę w celu zwiększenia zaufania i wykonać jak najszybszy postęp w kierunku długoterminowego rozwiązania problematyki irańskiego programu nuklearnego".

22 lutego 2012 roku, ajatollah Chamenei powiedział, ze Islamska Republika uważa pogoń za posiadaniem broni masowego rażenia jako “ciężki grzech” z punktu widzenia logiki religii i teorii.

We wtorek, rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ramim Meman-Parast podkreślił, że fatwa ajatollaha Ali Chemenei jest wiążąca dla Iranu, dodając, że “Nie ma nic ważniejszego w określaniu ram dla naszych działań jądrowych niż fatwy lidera”.

Źródło: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9107136595

Czytany 5707 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04