Info ECAG: Baszkirski filtr samorządowy

poniedziałek, 25 sierpień 2014 09:58

baszkiria2  Info ECAG

Ostatecznie czwórce z dziesięciu zgłoszonych kandydatów na urząd prezydenta Baszkirii udało się przejść podstawową preselekcję i przedstawić 457 notarialnie poświadczonych podpisów radnych różnych szczebli (w tym 57 samorządowców miejskich i rejonowych).

Konrad Rękas: Wyborczy 8 września w Rosji

sobota, 07 wrzesień 2013 08:10

wyb3  Konrad Rękas

Jutro rosyjscy obywatele pójdą do urn, by wybrać szefów ośmiu podmiotów  Federacji i deputowanych organów uchwałodawczych w aż 16. jednostkach organizacyjnych państwa. Największe zainteresowanie budzi oczywiście elekcja mera Moskwy. Emocjonująco zapowiadały się także wybory prezydenckie w Dagestanie i Inguszetii, jednak ostatecznie prawu wyboru prezydentów przekazano w tych republikom lokalnym parlamentom.

Wybory na mera Moskwy - Sobianin miażdży...

poniedziałek, 12 sierpień 2013 09:50

S_Sobianin  Info ECAG

Metodą znaną i z polskich przedwyborczych zabaw internetowych – sondaże niektórych rosyjskich mediów przydają w wyborach na mera Moskwy znaczenia a to Aleksemu Nawalnemu, a to Iwanowi Mielnikowowi z KPFR, albo Siergiejowi Mitrochinowi z Jabłoka. Jednak wszystkie sondaże prowadzone w zgodzie ze sztuką wskazują na jedno – niezależny, ale należący do Jednej Rosji Siergiej Sobianin 8 września zdeklasuje rywali. Pytanie tylko brzmi z jak dużą przewagą.

Jedna Rosja - także lokalna

poniedziałek, 15 październik 2012 08:39

jedna_rosja  Info ECAG

Partia rządząca zdecydowanie wygrała wybory gubernatorskie i lokalne w Rosji. Kandydaci Jednej Rosji wygrali we wszystkich pięciu obwodach, w których zorganizowano pierwsze od lat wybory głów regionalnej administracji.

CKWFR  Konrad Rękas

14 października mieszkańcy pięciu rosyjskich obwodów wybiorą swych gubernatorów. To element zapowiadanego przez Władimira Putina częściowego powrotu do decentralizacji władzy w Federacji i wykonanie zmian w organizacji państwa przeprowadzonych jeszcze przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Reforma prawa wyborczego w Rosji?

sobota, 01 wrzesień 2012 10:29

elections-armenia  Info ECAG

Zastępca przewodniczącego Centralnej Komisji Wyborczej Federacji Rosyjskiej Leonid Iwlew na spotkaniu z przewodniczącymi komisji wyborczych z terenu Powołża i Uralu zapowiedział szereg proceduralnych zmian w obowiązującym prawie wyborczym, zgodnie z sugestiami i analizami przeprowadzanymi przy okazji ostatnich dwóch kampanii wyborczych.

contract02  ECAG

Przedstawiamy ocenę ekspercką wyborów regionalnych, wykonaną na podstawie obserwacji dokonanych przez obserwatorów z ramienia Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, które miały miejsce na terenie Federacji Rosyjskiej w dniu 13 marca 2011 r. Tekst w analizy dostępny jest wyłącznie w języku angielskim.

Wstępne wyniki wyborów lokalnych w Rosji

poniedziałek, 12 październik 2009 11:28
alt ECAG/RIA Novosti
Po przeliczeniu blisko 90% oddanych głosów, w wyborach do dumy miasta Moskwy, tylko dwie partie zdołały przekroczyć 7% próg wyborczy - przekazali mediom przedstawiciele Moskiewskiej Komisji Wyborczej. Podano, że Jedna Rosja, na której czele stoi obecny premier Władimir Putin, uzyskała 66,1% głosów, zaś Partia Komunistyczna Giennadij Ziuganow 13,28%. Tej ostatniej wynik pozwala na zajęcie trzech miejsc w 35-osobowej izbie. Kandydaci Jednej Rosji prowadzą we wszystkich 17 jednomandatowych okręgach.